Smysl masáže

Smysl masáže

 

Masáž stimuluje krevní oběh, zvyšuje přísun kyslíku tkáním a snižuje krevní tlak, uvolňuje svaly a zlepšuje pružnost kloubů, tím přispívá ke zdraví, dobrému pocitu i ulevují od stresu. Uvolnění zmírňuje následky stresu, který může být příčinou mnoha zdravotních problémů. Tímto způsobem lze masáž používat preventivně, aby nemoc nepropukla. 
Masáž také posiluje nervový systém, buď k odpočinku, nebo ke bdělosti. Stimulací určitých tlakových bodů narůstá životnost vnitřních orgánů a je možné takto zmírnit symptomy běžných onemocnění. Jakmile se tělo cítí spokojeně, může mysl relaxovat – a to tím, že vypneme, toto může být něčím, co děláme jen zřídka. Masáž tedy může vyvolat pozoruhodné účinky, kdy starosti každodenního života necháme za sebou.

Léčba a meditace masáží
Masáž může být i meditativním a psychologickým léčením – lidem, kteří zažili něco nepříjemného, dává šanci ke zmírnění negativních pocitů. Je to též příjemná forma doteku pro ty, kteří nemají nikoho ve své blízkosti. Masáž je také způsob sbližování s partnerem a úžasná možnost, jak navázat kontakt s novorozeným děťátkem
Protože je masáž skvělé tonikum, jak fyzické, tak emocionální, pomáhá vylepšit náš vzhled. Fyzický přínos zahrnuje uvolnění svalového napětí, které může ovlivňovat naše držení těla a výraz obličeje, podpora krevního oběhu zlepšuje barvu a vitalitu naší pleti. Vnitřní uvolnění a dobrý pocit se navenek projevují tím, jak stojíme a usmíváme se.

Zdroj : www.masaze.cz